اکران‌های «زمانی دیگر» به آتنا اصلانی تقدیم شد

[ad_1]

ناهید حسن‌زاده اکران‌های فیلم سینمایی «زمانی دیگر» را با موضوع خشونت جنسی علیه زنان که در گروه سینماهای «هنر و تجربه» در حال اکران است به آتنا اصلانی تقدیم کرد تا آتنا و ستایش‌های بعدی قربانی نشوند.

فیلم سینمایی «زمانی دیگر» نخستین ساخته بلند سینمایی ناهید حسن‌زاده به تهیه‌کنندگی فری ملک مدنی هم اکنون در گروه سینمای «هنر و تجربه» در سینماهای مختلف کشور روی پرده است و این کارگردان جوان سینمای اکران ویژه این فیلم را که هفته گذشته با حضور عوامل این فیلم در سالن فردوس موزه سینما روی پرده رفت به قربانیان قتل‌های ناموسی در ایران تقدیم کرد.

این روزها نیز ناهید حسن‌زاده اکران‌های فیلم سینمایی «زمانی دیگر» در گروه سینماهای «هنر و تجربه» را به آتنا اصلانی تقدیم کرده  است، این کارگردان ن در این مورد گفت: هنگام نوشتن فیلمنامه، همواره تلاش کردم که داستان چنان پیش برود که گویی تجاوز رخ داده است تا واکنش‌های شخصیت ها در مقابل هر احتمالی بررسی شود و اکنون بسیار متاسف هستم که آتنا اصلانی یکی از دختران فرشته صفت این سرزمین، به آن شکل ناگوار و تحت شکنجه از جهان ما پر کشید و باز هم متاسف هستم که اکران فیلم «زمانی دیگر» با این اتفاق ناشایست همزمان شد.

او افزود گفت: هر چند خشونت‌های جنسی پنهان محتمل در بسیاری از زمان ها و مکان ها در حال وقوع بوده و هست. در فیلم «زمانی دیگر» هم دختر نوبالغی در شرایط ناگواری گرفتار شده است. من امیدوارم که فیلم به ایجاد گفتمان‌های لازم جهت آگاهی‌دادن در جامعه کمک کند. از قانونگذاران و مشاورانشان می‌خواهم به دیدن این فیلم بیایند و بخش‌های نادیده شده آثار خشونت‌های جنسی پنهان در خانواده‌های درگیر را با زبان سینما از نزدیک ببینند.

کارگردان فیلم سینمایی «زمانی دیگر» در ادامه اظهار کرد: امیدوارم این گفتمان، همچنان ادامه یابد و خاموش نشود تا منجر به بهبود و تغییر قوانین مربوط به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه شناخت و دفاع از خویش در چنین موقعیت هایی شود.

حسن‌زاده در پایان سخنانش تاکید کرد: امیدوارم رییس جمهور در انتخاب وزیر آموزش و پرورش عامل جسارت و شهامت شخص وزیر را فدای عوامل دیگر نکند و وزیر جدید در نحوه آموزش بنیادین این مورد تحولات اساسی در مدارس به وجود بیاورد تا دیگر شاهد چنین فجایع غمباری نباشیم.

منبع خبر: http://haftnews.ir/1396/04/27/%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%AA%D9%86%D8%A7-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *